, , , , , , , , , ,

Týdenní úspěchy a hříchy


Je pátek večer a ideální čas na to shrnout celý můj týden, který byl poněkud jiný než doposud. Konečně mě něco osvítilo a uvědomila jsem si, že je potřeba začít pravidelně cvičit a řešit své stravovací návyky. Poslední dobou jsem to totiž hodně zanedbávala a to se také projevilo na mé postavě. Už to nejsem já, necítím se dobře. Nemůžu si obléct co se mi zachce a ve všem si připadám tak nějak tlustá. Moment AHA nastal po Velikonocích, kdy jsem se to rozhodla změnit.

Úspěchy

Od té doby jím často a pravidelně, nepřejídám se na noc a vynechala jsem sladké džusy a čokoládové tyčinky, které jsem v práci pravidelně jedla. Nahradila jsem je banánem a pomerančem. Denně piji 1 - 2 šálky černé neslazené kávy, díky které nemám skoro žádný hlad ani chutě. Zařadila jsem více nízkotučných bílkovin a zeleniny. Piji hodně vody, což jsem ale pila i předtím. Neříkám že jsem pod nějakou striktní dietou, stále si dám na oběd třeba těstoviny s tuňákem a sýrem, ale vyřadila jsem ty každodenní sladké tečky. Do toho jsem byla každý den v posilovně. Cvičím kardio (minimálně 30 minut) a poté posiluji ruce a zadek. Samozřejmě se pak nezapomenu nikdy protáhnout, protože to je záruka toho, že druhý den budu zas připravená na cvičení. Když jsem v pohybu tak se opět cítím ve své kůži dobře. Je až neuvěřitelné jak je pohyb prospěšný pro naše tělo a zároveň i pro naši psychiku. Vše je propojené. I když mám po prvním týdnu pocit, že se mé tělo moc nezměnilo, musím vytrvat protože vše má svůj čas. Zárukou úspěchu je vybudování dobrých zvyků, které pak člověk automaticky dodržuje aniž by nad nimi musel přemýšlet. A to je můj cíl. 

Hříchy

Malé hříchy občas neuškodí, ale nesmí se konat pravidelně a bez přemýšlení. Za takový můj hřích tento týden považuji zmrzlinu, kterou jsem si včera dala v Cacau. Byla jsem tam s mojí družičkou July a zmrzlině se tam zkrátka nedá odolat. Druhý hřích byl burger, který jsme si dnes dali v práci na oběd v Domyno Burger Baru. Sice byl malý, ale nechci vědět kolik to mělo kalorií :). 

Nechci být extrémní a omezovat se v jídle, ale musím si být vědoma všeho co jím a dělat to s mírou. To je základ úspěchu. Přemýšlím také nad svým blogem a ráda bych udělala nějaké pozitivní změny. I když není Nový rok, dávám si předsevzetí že budu přispívat pravidelně na svůj blog. V brzké době se chystá také nový design blogu, tak se nechte překvapit! Mějte se krásně a užijte si víkend! S láskou Simi