, , , , , , ,

Konec čokoládám a začátek cvičení


Občas je potřeba dát si ruku na srdce a sebekritickým pohledem zjistit, zda se neděje s naším tělem něco co bychom nechtěli... Jakmile nám uteče začátek, těžko se to bude pak dohánět. Pokud si za včasu uvědomíme že přibíráme, lze udělat okamžité opatření a nenechat to dojít příliš daleko. Pamatuji si na můj Erasmus v Řecku, jak moc jsem tehdy přibrala.

Byla zima, a tak se to pod kabátem dalo schovat, ale měla jsem 10 kg navíc. 

Kamarádce tehdy přijel přítel na návštěvu a řekl jí, že docela přibrala. V tu chvíli mě napadlo, co o mně budou říkat známý až přijedu já. Ihned jsem se zapsala do posilovny a začala cvičit. Také jsem přestala v noci jíst pizzu, což byl do té doby můj zvyk vždy když jsem se vracela z nějaké studentské party... To byly časy :) Se cvičením jsem sice ze začátku chvíli bojovala - spíše jsem trpěla než že by mě to bavilo, ale postupem času jsem si na to zvykala a stalo se to součástí mého života. Když jsem se pak vrátila do ČR, cvičení bylo to jediné co mě drželo nad vodou. Postupně jsem se dostala k józe a celkovému zaměření na zdravý životní styl. Byla období, kdy jsem to řešila až příliš. V podstatě jsem neřešila nic jiného než co jím a jak cvičím. Pak se něco změnilo a přestala jsem to hrotit. Začala jsem si opět užívat všechno jídlo, které jsem si do té doby odpírala. Bylo to skvělé! Byl to takový zlatý střed, který se ale bohužel zvrtnul do toho, že jsem přestala dodržovat téměř všechny zásady zdravého stravování. Čokoládové tyčinky během dne nebylo nic výjimečného.

Speciálně v mé práci máme benefit v podobě plné ledničky a kouzelného šuplíčku, ve kterém se schovává vždy něco sladkého. 

Představte si jak těžké je tomu odolat, když vám to někdo naservíruje na zlatém podnose. A tak papáte a papáte a vůbec o tom nepřemýšlíte. Poslední dobou jsem ani tomu cvičení moc nedala. Najednou přišel den, kdy jsem se přestala cítit pohodlně v mém oblečení a následné prozření. Pokud nezměním své návyky, bude ze mě koule. I když to tak okolí nemusí připadat, řiďte se podle svého oblečení, protože to je nejlepší ukazatel. Pokud vám začíná být těsné, je něco špatně. A tak vyhlašuji konec čokoládkám (pouze výjimečně a za odměnu) a začátek pravidelného cvičení. Vždyť už je také na čase, dva měsíce před svatbou :). Co vy, jak jste na tom? Napište mi na Facebook. S láskou Simi