, ,

White Trash aneb přetvářka všude okolo nás

Ve spojených státech mají pořekadlo: "Neexistují chudí bílí (poor white), jen bílý odpad (white trash). Termín "white trash" se zrodil ze sociálního konfliktu, jehož častým důsledkem je, že sebou nejvíce pohrdají právě znevýhodnění.* V současné době se začal používat také pro blogerský svět. Na Urbandictionary.com můžete najít hodně vtipnou definici na white trash:
"Anyone who goes by the name Paris Hilton, wants to be Paris Hilton, knows Paris Hilton, or has spent one night in Paris Hilton. Paris Hilton proves you don't have to be poor to be white trash".

O co vlastně jde?

Jedná se o to že je na nás kladen obrovský tlak jak vypadat, co nosit, jak se malovat, co jíst, jaké mít bytové doplňky atd. 
95% normálních lidí na to zkrátka nemá. Nemá peníze, čas, fyzické možnosti a co já vím co dalšího... Zkrátka NE, není to reálné. Pokud není váš táta Hilton a nebo italský mafián, s největší pravděpodobností nebudete mít každý týden novou Guess kabelku a nebudete se líčit kosmetikou Dior. Blogerky občas dostávájí něco zadarmo a to jim dává pocit cítit se o něco lépe, nadřazeně nad ostatními. Nechci samozřejmě mluvit za všechny, je to hodně individuální, ale většinou to slečnám vleze do hlavy a žijí pak trošku mimo realitu. Vše berou jako samozřejmost. Když do toho každý den koukáte tak mi věřte, že se to stane velice lehce. Zkrátka vám přepne a myslíte si, že k tomu abyste byli úspěšní musíte dělat úplně to samé. Ani omylem. Nemusíte. Buďte své. To z vás dělá osobnost a odliší vás to od všech ostatních, kteří vypadají jako přes kopírák.
A tak jako všechny články na mém blogu, píšu tento hlavně pro sebe. Abych já nebyla ten hnusný white trash a nehrála si na něco co nejsem. Děkuji Lukášovi za to že mě občas vrátí do reality. A vás chci poprosit, abyste paradoxně sledovali méně blogů a více žili svůj život. Neříkám že je špatné se nechat inspirovat blogy a videi na Youtube, ale vybírejte si kvalitní obsah, ten který váš život obohatí a bude mít nějakou přidanou hodnotu. S láskou Simi


*Více o White trash v Česku si můžete přečíst ve článku na A2larm