, , ,

Proč přecházím z iPhonu na Sony Xperia?

Po dlouhé, ale opravdu dlouhé době jsem se konečně rozhoupala a pořídila si nový telefon. Svůj iPhone 5s jsem totiž šikovně rozbila a tak jsem řešila, zda si za A) pořídit nový iPhone, za B) nechat opravit rozbité sklo u starého telefonu a nebo za C) koupit úplně jiný telefon.


iPhone ovečka

Několik let jsem žila v domnění, že iPhone je nejlepší telefon. Až na to že když mi někdo volal vůbec mě neslyšel, za poslouchání hudby jsem každý měsíc musela platit a když jsem si zapomněla kabel na nabíjení tak jsem nesehnala nový za stovku, ale platila jsem za něj čtyřnásobek. Je tedy iPhone opravdu tak skvělý a nebo je to pouze značka - image, která nás drží v domnění, že nemůžeme mít jiný telefon než od Applu. Iphone je nepoměrně dražší než ostatní telefony a ještě z nás tahá každý měsíc další peníze. Nebaví mě to a rozhodně se mi nechtělo dávat dalších 18 tisíc za již v tuto chvíli starší model (přemýšlela jsem nad iPhone 6s) a ještě k tomu s malou pamětí (16 GB). Místo toho mi do oka padnul krásný rosegold telefon Sony Xperia, který má super foťák (přední i zadní), je rychlý a cena neuvěřitelných 7 tisíc. No nekupte ho.


Poprvé se seznamuji s Androidem a nepůsobí na mě vůbec špatně. Naopak jsem přechod z iOS na Android čekala o mnoho složitější než se teď jeví. Jsem sama zvědavá jak mi bude vyhovovat a možná vám po nějaké době shrnu rozdíly mezi iPhonem a Sony Xperia, alespoň jak se jeví mně.
Netvrdím že je iPhone špatný telefon, jen si myslím že na to co umí je přehnaně předražený a ušetřené peníze raději použiju na něco smysluplného. S láskou Simi