,

#KeepItOn aneb Zůstaňme Online


Představitelé státní moci po celém světě ve snaze uplatnit kontrolu nad svými občany vydávají poskytovatelům internetových služeb pokyny, aby omezovali přístup k internetu, zejména k sociálním sítím - během protestů, voleb a dokonce i školních zkoušek. Tyto odstávky způsobují porušování lidských práv, znemožňují záchranným složkám dělat jejich práci, žurnalisti jsou podrobováni cenzuře a lokální i globální ekonomiky přicházejí o velké částky.

Organizace pro digitální práva Access Now jen v roce 2016 zdokumentovala po celém světě více než 50 případů, kdy došlo k odstavení internetu. Lidé jsou umlčováni, a je tedy načase promluvit.


Rozhodla jsem se sdílet tyto informace které se ke mně dostaly díky společnosti Lush. 

Lush spojila síly s organizací Access Now a vznikla tak koupelová bomba "Error 404", kterou si můžete koupit v rámci limitované edice na Lush.cz. Výtěžek z prodeje bude věnován na fond Digital Fund, a podpoří tak kampaň #KeepItOn (zůstaňme online) po celém světe.
Do kampaně se můžete zapojit také svým podpisem petice na stránkách ZDE.

Jack Constantine, vedoucí pracovník oddělení Digital ve společnosti Lush dodává: "Internet se stává stále více nedílnou součástí našich životů, proto musíme chránit naše nově vznikající práva a zajistit, aby byl internet spravedlivý a rovný pro všechny."