, , , , , , , , , , , , ,

Věci, které mě dělají ŠŤASTNOU!


Taky miluji hořkou 70% čokoládu, plynoucí mraky na obloze, vůni vanilky, západ Slunce, les, hafany.... a je toho hodně. Tohle video můžete pojmout taky jako něco ve stylu - několik faktů o mně, protože je to hodně osobní :) Samozřejmě, že nejsem jenom individualista, mám také ráda společnost své rodiny (i když občas je to někdy hodně psychicky náročné :D), svých nejbližších přátel (což je velmi malá skupina lidí) a pak mých známých, kteří mě umí rozesmát a dělají mě happy. Z toho, co jste viděli ve videu, tak je to popořadě -
1) Ranní mrková šťáva (fresh), který si na opravdu malé výjimky dělám každý den - zkrátka moje tělo si to žádá a mám absťák, když ji třeba jeden den nemám :),
2) Jóga - dost často se protáhnu ráno, i když to je pro mě těžší cvičit, protože se necítím až tak dobře flexibilní jako večer... večer se protahuji po práci a opět - mé tělo si to žádá, takže to dělám, aniž bych o tom přemýšlela.
3) Četba - díky čtení zajímavých knih je ze mě to, co je... samozřejmě že nejen díky tomu, ale řekla bych, že z podstatné části ano. Naběhnu vždycky do knihovny a naberu si tam plnou náruč knih, co mě zaujmou - většinou tam člověk najde vždy něco, co v tu danou chvíli potřebuje a měl by přečíst - takhle krásně to funguje :). Není důležité ty knížky přečíst všechny, ale do každé alespoň nakouknout a vzít si ty důležité myšlenky (v každé najdete alespoň něco, co vás obohatí). Už se mi teda stalo, že jsem v tom kvantu knih jednu ztratila a vrátila to se zpožděním, takže jsem platila docela mastnou pokutu, ale to zkrátka k tomu patří! Beru to jako částku, kterou jsem zaplatila za získané vědomosti ( a také za svojí blbost :D).
4) Čaj - dost často mi bývá v zimě zima a potřebuji se prohřát a čajík mě vždycky udělá dobře! Mám ráda bylinkové a občas piju i zelený.
5) Zprávy od vás a čtení komentářů - jsem vždycky plná nadšení, co nového mi píšete a miluju být v kontaktu s vámi. Samozřejmě, že videa dělám kvůli tomu, že mě to baví a jak jsem časem zjistila, asi bych to dělala, i kdyby na to nikdo nekoukal :D (což jsem si dříve myslela, že ne), ale to, že mi píšete, jak vás to potěšilo, pobavilo nebo inspirovalo dělá ten výsledný efekt tisíckrát lepší a opravdu mě to naplňuje a dělá šťasnou. Takže piště dál, pokud váháte, jestli mi máte napsat, tak to udělejte, většinou se snažím vždy odpovědět a podle možností poradit, pokud to samozřejmě vím :).
6) Hraní na kytaru - jako dítě jsem snad 8 let hrála na kytaru a bylo to skvělý, hodně mě to bavilo. Pak jsem samozřejmě s příchodem puberty přestala a pak už jsem kytaru dala do skříně a přestala na ní hrát. Teďka (po deseti letech!) se k ní s láskou navracím a zjišťuji, že to potřebuji v mém životě - je to další druh kreativity, která je ve mně a miluji ji dostávat ven. Také jsem kdysi chodila do sboru, ale to už je hoodně dávno a můj pěvecký projev se od té doby značně zhoršil. Ráda bych to ale začala procvičovat a opět to dostávat ven ze sebe :).
7) Horká koupel - něco pro mě nepopsatelného, co jsem se s vámi rozhodla sdílet, i když je to velmi intimní záležitost. STRAŠNĚ MOC jsem ale chtěla zachytit tu intimitu a ty pocity toho, které to vě mně vyvolává, když relaxuji v horké koupeli. Pokud jste to ještě nikdy nezkusili, tak vřele doporučuji. Napusťe si tu nejteplejší vodu (velmi horká), co ještě jste ochotní přežít - to je velmi důležité, musí to být opravdu horké a na hranici únosnosti, aby to mělo ten efekt, který mám na mysli. A pak tam vydržte hodinu :D Pusťte si relaxační hudbu, dejte si okolo svíčky a uvidíte, co se ve vás začne dít...prvních asi 20 minut to bude neúnosné, k nevydržení... ale to postupně přestane a začne přicházet něco nepopsatelného... a možná se budete i hodně divit, začnete se lépe poznávat a objevovat, co máte rádi, co nemáte, kdo vlastně jste... Je to obrovsky zajímavá zkušenost a po této koupeli se cítíte jak znovuzrození, jste čistí (tělesně i duševně) a máte novou životní energii a chuť se pustit do práce. I přestože vím, jaké skvělé účinky to na mě má, tak se k vaně dostanu tak jednou za měsíc - přecejen je na to potřeba klid a hoodně času, hlavně nikam nespěchat a vnímat sami sebe.
Teď jsem byla dlouhou dobu bez vany (asi půl roku) a fakt jsem to postrádala. Jinak jedno doporučení a varování - pokud si jdete dělat horkou vanu, ujistěte se, že vám není špatně, že nejste příliš unavení atd. Pokud se vám udělá zle, tak se během koupele napijte vody a opláchněte si obličej studenou vodou. Dejte si pozor, abyste ve vaně neusnuli. Také vám nedoporučuji jíst alespoň 2 hodiny před koupelí... samozřejmě to je na vás, ale ucítíte to pak sami, jak vám bude zle s plným žaludkem :)
8) Odpočinek a chladivá maska na oči - je to také velmi důležité, přiznám se, že zas tak často to nedělám (stále se vymlouvám, že na to nemám čas, což je hloupost, je to jen otázka priorit ;), ale když to udělám, cítím se skvěle!
Tak to je vše, co jste viděli... Cítím, že teď jsem se odhalila ještě víc, ale nějak mám pocit, že to s vámi chci sdílet (a nevím proč :). Doufám, že vám to pomůže poznat lépe sami sebe, nebojte se experimentovat a objevovat, co vám dělá dobře, protože čím více lidí bude spokojenějších a vnitřně šťastnějších, tím méně bude zla a nenávisti mezi námi. Mějte se krásně! S láskou Simi